85 kg
97 kg
130 kg

Maradtak érmes reményeink

Veterán-világbajnokság, Budaörs. 4. versenynap. Szabadfogás, B (41-45 évesek), E (56-60) és F (61-65) korcsoport. Ezen a napon 12 súlycsoportban 21 magyar indul. Helyzetkép 16 órakor: már csak ketten nem léptek szőnyegre a magyarok közül; az eddig lezajlott húsz mérkőzésből hatot nyertek meg a mieink. Ennek ellenére vannak érmes reményeink.

A magyar versenyzők mérkőzései

B korcsoport (41-45 évesek)

76 kg
Nyolcaddöntő: Piva (amerikai) – Elekes Endre 0:3 (átemelés), 2:1 (kitolás, illetve átemelés) , 1:0 (kiléptetés)
Nyolcaddöntő: Özbas (török) – Molnár József 6:0, 4:0-nál tus

85 kg
Selejtező: Lukács Imre – Popescu (román) 2:0 (pörgetés), 1:0 (mögékerülés)
Selejtező: Sipeki Károly – Borisov (lett) 1:0 (levitel), ledöntés, tus
Nyolcaddöntő: Bulah (kazah) – Sipos Zsolt 2+:2, 3:3+, 5:2
Nyolcaddöntő: Schyck (amerikai) – Jankovics Péter 6:0 (levitel, 3 pörgetés), 4:0-nál tus
Nyolcaddöntő: Lukács Imre – Sipeki Károly 1:0, 2:3, 1:0

97 kg
Negyeddöntő: a Venesz Sándor – Denk (szlovák) mérkőzés még hátravan

130 kg
Negyeddöntő: Cakanyev (orosz) – Turák Pál 1+:1 (kitolás, illetve levitel), 1:0 (kapaszkodásból mögékerülés)
Negyeddöntő: Dezsereczky István – Reichel (dél-afrikai) 3:0 (válldobás), 2:1 (kitolás, levitel, illetve levitel)
Negyeddöntő: Summ (német) – Gyürki Sándor 4:0 (levitel, bebillentés, mögékerülés), 4:0-nál tus

E korcsoport (56-60 évesek)

58 kg
Negyeddöntő: Turgeon (amerikai) – Márta Mihály 6:0 (levitel + felfordítás + bebillentés), 2:2+ (átfordítás, illetve bebillentés), 2:0 (2 levitel)

69 kg
Negyeddöntő: Kosiroglu (török) – Danyi László 4:0 (2 mögékerülés, bebillentés), 1+:1 (levitel, illetve kitolás)
Negyeddöntő: Jászkai Imre – Stemmler (német) 3:0 (hídba forgatás, lenntartás), 4:0-nál tus

Baumann Imre: a negyedik arany, csapat: első hely

Veterán-világbajnokság, Budaörs, 3. versenynap. Kötöttfogás, A (35-40 évesek) és G (66-70 évesek) korcsoport. Hogy a végén kezdjük: Baumann Imre világbajnok lett, míg Magnucz Ferenc a döntőben alulmaradt a 2002. évi vb svéd győztesével, Samuelssonnal szemben. Versenyzőink 12 érmet nyertek a kötöttfogás záró napján, és megnyerték a vb csapatversenyét. Helyzetkép 16 óra 30 perckor: az eddig lezajlott találkozókon a magyar versenyzők 17 győzelmet arattak, 20 vereséget szenvedtek; hárman veretlenek. Helyzetkép 18.30 órakor: az utolsó program előtt már azt tudjuk, hogy Magnucz Ferenc döntőt birkózik, dr. Mensch Henrik és Sipos László bronzérmes. Mi több: Baumann Imre világbajnok!

Éremszemle

Arany: Baumann Imre
Ezüst: Magnucz Ferenc, Csatlós István, Kónya Lajos, Juhász Imre
Bronz: Mensch Henrik, Papp László, Puksa Ferenc, Sipos László, Száraz László, Sipos Csaba, Szabó János

A korcsoport (35-40 évesek)

58 kg (körmérkőzés)
1.mérkőzés: Basar (török) – Papp László 0:4 (2 pörgetés), lecsavarás, tus
2. mérkőzés: Vierling (német) – Papp László 1:0 (pörgetés), 3:0 (levitel, pörgetés)
3. mérkőzés: Papp László – Szulimov (ukrán) 1:0 (intés), 3:0 (levitel, pörgetés)
4. mérkőzés: Papp László - Gamez (amerikai) 7:0-nál tus

63 kg
Selejtező: Abelsson (svéd) – Juhász József 3:1 (2 levitel, kitolás, illetve kitolás), 1:0 (mögékerülés)

69 kg (körmérkőzés)
1. mérkőzés: Sipos Csaba –Ramirez (amerikai) 2:1, 4:0
2. mérkőzés: Larsen (norvég) – Sipos Csaba 1:0, 2:0
3. mérkőzés: Szamszonov (ukrán) - Sipos Csaba
5:0 , 3:1

76 kg
Selejtező: Sárosi Tibor – Ala-Luhtala (finn) 0:1 (kivédekezés), 1:0 (kivédekezés), 2:0 (felülkerekedés)
Selejtező: Markovics (bosnyák) – Takács László 4:0-nál tus
Negyeddöntő: Magnucz Ferenc – Zsolmanov (kazah) 4:0-nál tus
Negyeddöntő: Svendsen (norvég) – Sárosi Tibor 1:0 (pörgetés), 1:0 (levitel)
Elődöntő: Magnucz Ferenc - Svendsen (norvég) 6:0 (levitel, 3 pörgetés), 6:0 (kitolás, levitel, 2 pörgetés)
DÖNTŐ: Jimmy Samuelsson (svéd) - Magnucz Ferenc 1:0 (kivédekezés), 6:0 (levitel + pörgetés, válldobás)

85 kg
Selejtező: Puksa Ferenc – Fagerblöm (svéd) 2:0 (kitolás, levitel), 7:0 (kitolás, 2 levitel, 2 pörgetés)
Negyeddöntő: Gyurcsik Zoltán –Hrijenko (ukrán) 0:2 (pörgetés), 1:0 (levitel), 2:0 (2 kitolás)
Negyeddöntő: Puksa Ferenc – Burszin (orosz) 0:1 (kivédekezés), 1:0 (kivédekezés), 1:0 (intés)
Elődöntő: Miholszki (szerb) - Gyurcsik Zoltán 7:0, 1:0
Elődöntő:Vaszilev (ukrán) - Puksa Ferenc 7:0, 1:0
Bronzmérkőzés: Yilmaz (török) - Gyurcsik Zoltán 1:0 (pörgetés), 1:0 (kivédekezés)
Bronzmérkőzés:
Puksa Ferenc - Waksvikt (norvég) 1:0 (levitel), 0:1 (kivédekezés), 1:0 (kitolás)

97 kg
Selejtező: Bellamy (amerikai) – Tarjányi Tamás 2:0 (levitel, pörgetés), 4:0 (2 levitel, pörgetés)
Selejtező: Simon Arnold – Abelsen (norvég) 3:0 (válldobás), 3:0 (válldobás, 2 kitolás)
Selejtező: Trjemoszkin (orosz) – Tallér Zoltán 3:0 (válldobás), 3:0 (válldobás)
Negyeddöntő: Usztyimov (orosz) – Antaly Sándor 1:0 (levitel), 1:0 (levitel)
Negyeddöntő: Bellamy (amerikai) – Vátzi Zoltán 1:0 (kivédekezés), 2:0 (pörgetés)
Negyeddöntő: Trjemoszkin (orosz) – Simon Arnold 1:0 (válldobás), 3:2 (levitel, pörgetés, illetve pörgetés)
Vigaszág: Tallér Zoltán - Simon Arnold 4:0 (2 pörgetés), 1:0 (kivédekezés)
Katzler (osztrák) -Antaly Sándor 0:4 (aláforgás, lenntartás), 3:0 (emelés), 1:0 (kivédekezés)
Bronzmérkőzés: Bellamy - Tallér Zoltán 1:0 (kivédekezés), 1:0 (pörgetés)

130 kg
Selejtező: Kirakoszjan (grúz) – Papp Gyula 1:0 (kivédekezés), 3:0 (lecsavarás)
Negyeddöntő: Zsandarov (kazah) - Mészáros Szabolcs 1:0 (kivédekezés), 1:0 (pörgetés)
Negyeddöntő: Kirakoszjan (grúz) – Horváth Mihály 1:0 (kivédekezés), 1:0 (kitolás)
Vigaszág: Papp Gyula - Horváth Mihály 1:0, 0:1, 1:0 (mind kivédekezés)
Bronzmérkőzés: Zsandarov (kazah) - Papp Gyula 1:0 (kivédekezés), 2:0 (pörgetés)

G korcsoport (66-70 évesek)

1. mérkőzés: Száraz László – Melasvili (grúz) 5:0, 4:0
2. mérkőzés: Száraz László – Stolarczyk (lengyel) 4:3 (kitolás, szaltó, illetve kitolás, válldobás), 1+:1 (2 kitolás)

76 kg (körmérkőzés)
1. mérkőzés: Kónya Lajos – Gaprindasvili (grúz) 1+:1 (levitel, illetve kitolás), 0:2 (kitolás, levitel), 3:0 (3 kitolás)
2. mérkőzés: Olumets (észt) – Kónya Lajos 5:0 (fejlefogás, levitel, pörgetés), 6:0 (bebillentés, pörgetés, 2 levitel)

Földesi István világbajnok

Veterán-világbajnokság, Budaörs. 2. versenynap. Kötöttfogás, C (46-50 évesek) és D (51-55 évesek) korcsoport. Helyszíni helyzetjelentés 16 órakor: négy magyar tudott nyerni az utolsó mérkőzésén, ők tehát versenyben vannak egyeneságon, ketten pedig még nem léptek szőnyegre. 16 óra 45 perc: lezajlott három elődöntő, négy magyar szereplővel. Földesi István és a Soós ellen győztes Zsura János döntőt birkózik az esti programban, míg Juhász és Soós bronzmérkőzést vív. De ez még nem a végső mérleg a helyosztókat illetően. 18 óra 30 perc: öt bronzérmet nyertek a magyarok Tihanics Tibor, Tokodi János, Lakatos Győző,Vadócz Attila, és Jászkai István révén.

A két magyar közül először a 76 kilós Zsura Jánost szólították szőnyegre a döntők során. Az első menet gyorsan elment. A magyar javában tolta kifelé az ukrán Szoszlan Adirhajevet, aki azonban villant, és ő lendítette szőnyegen kívülre ellenfelét. Két gyors levitel jött, és 0:3 lett a menet vége. A folytatásban az ukrán válldobás-kísérletét Zsura megfogta, és mögékerüléssel pontot szerzett, de Adirhajev egyenlített: megemelte a magyart, de megelégedett sima levitellel. Az eredmény őt igazolta, hiszen az utolsó akcióval világbajnok lett.
De Zsura János ezüstje is igazán szépen csillog!
Nem kezdődött jól Földesi István döntője sem. Ő is tolta kifelé az orosz Szajpulla Abdarasitovot, aki azonban ebből mögékerült. Újabb kontra révén, ezúttal szaltót fogva meg, növelte előnyét az
ellenfél. A 0:4-es első menet után óriási fordulat következett. Földesi levitte, és kétszer megpörgette ellenfelét. 5:0-ra hozta a második felvonást. A sorsdöntő két percben mindketten óvatosan birkóztak. A másfél perc elteltével - mután neki volt több akciópontja - a magyar volt a kedvezményezett, és ő a lenti helyzetet választotta. Jól tette: az orosznak biztató modulata sem volt...
Így Földesi István világbajnok lett, megszerezte a magyar csapat harmadik budaörsi aranyát.

A magyar versenyzők eredményei

C korcsoport (46-50 évesek)

63 kg
Negyeddöntő: Csatujev (orosz) – Szegedi Gábor 2:0 (2 kitolás), 1:0 (levitel)
Negyeddöntő: Maszijev (orosz) – Kléber István 2:0 (húzás), 5:0 (3 pörgetés)
Bronzmérkőzés: Csatujev (orosz) - Kléber István 0:7 (levitel, 3 pörgetés), 4:0-nál tus

69 kg

Negyeddöntő: Budinov (bolgár) – Tihanics Tibor 6:0 (rogyasztás, pörgetés, billentés), 7:1 (levitel, 3 pörgetés)
Negyeddöntő: Juhász Sándor – Páli Sándor 2:0 (pörgetés), 1:1+ (2 kitolás), hátraesés, tus
Elődöntő: Tracz (lengyel) - Juhász Sándor 3:0, 1:0 (kitolás)
Bronzmérkőzés: Tihanics Tibor - Szavin (orosz) mérkőzés nélkül
Bronzmérkőzés: Piccinini (olasz) - Juhász Sándor 4:0 (csípődobás, lenntartás), 1:0 (kitolás)

76 kg
Selejtező: Aszibekov (kazah) –Szeitl Károly 1:0 (kivédekezés), 2:0 (pörgetés)
Selejtező: Tokodi János – Terzi (török) 2:0 (pörgetés), 2:0 (kitolás + elutasított challenge)
Selejtező: Horton (amerikai) – Boldizsár Gábor 1:0 (kivédekezés), 6:0 (pörgetés + 2 bebillentés + lenntartás)
Negyeddöntő: Iljin (orosz) – Tokodi János 1:0 (levitel), 0:1 (kitolás), 4:0 (levitel, pörgetés, levitel)
Vigaszág: Tokodi János - Androsz (ukrán) 5:0 (szaltó, pörgetés), 7:0 (levitel, 3 pörgetés)
Bronzmérkőzés: Tokodi János -
Horton (amerikai) 4:3-nál Horton sérülés miatt feladta

85 kg
Negyeddöntő: Lakatos Győző – Mehmet (török) 4:2 (fejlefogásos szaltó, levitel, illetve szaltó-kontra), 7:0 (kitolás, 3 pörgetés)
Elődöntő: Kantorscsikov (orosz) – Lakatos Győző 1:3 (mögékerülés, illetve levitel, billentés), 2:0 (szaltó-kontra), 5:0-nál kitolás, rogyasztás, tus
Bronzmérkőzés: Lakatos Győző - Popov (orosz) 1:0 (kivédekezés), 2:0 (fejlefogás)

97 kg
Selejtező: Ohlobin (ukrán) – Szabó Marcell 1:0 (kivédekezés), 4:0 (hátravágás + elutasított challenge)
Elődöntő: Szulejmanov (kazah) - Vadócz Attila 1:0, 1:0
Bronzmérkőzést nem kellett vívni.

D korcsoport (51-55 évesek)

76 kg
Negyeddöntő: Zsura János – Brown (amerikai) 3:7 (csípődobás, illetve átvitel, pörgetés, szaltó), 1:0 (kivédekezés), 3:1 (levitel, lecsavarás, illetve intés)
Negyeddöntő: Soós István – Johansson (svéd) 1:0 (levitel), 1:0 (kivédekezés)
Elődöntő: Zsura János - Soós István 2:0 (pörgetés), 1:3 (levitel, illetve levitel, mögékerülés, pörgetés), 1+:1 (kitolás, illetve levitel)
Bronzmérkőzés: Brown (amerikai) - Soós István 0:1 (válldobás), 3:2-nél szaltó, tus

85 kg
Selejtező: Mirzabekov (orosz) – Tóth József 0:3, 2:0-nál hátraesés-kontra, tus
Negyeddöntő: Rudzjak (fehérorosz) - Jászkai István 1:0 (kivédekezés), 2:0 (kitolás, levitel)
Bronzmérkőzés: Jászkai István - Safijev (orosz) 1:0 (kitolás), 4:0 (2 kitolás, billentés)

130 kg
Negyeddöntő: Földesi István – Finazsonak (fehérorosz) 2:0 (kitolás, levitel), 2:1 (2 kitolás, illetve kitolás)
Negyeddöntő: Abdarasitov (orosz) – Szűcs István 7:0-nál tus
Elődöntő: Földesi István - Karpjuk (ukrán) 3:0 (2 kitolás, levitel), 1:0 (levitel)

130 kg

Veterán-világbajnokság, Budaörs. 1. versenynap. Kötöttfogás B (41-45 évesek), az E (56-60) és az F (61-65) korcsoport. A nagy indulói létszám miatt egy órával előbbre hozták a rajtot. Nagyszerű nap végén értékes sikereket könyvelhettek el a magyar veteránok: két arany-, két ezüst- és öt bronzérem volt a mérleg a helyosztók első felvonása után. Mindkét világbajnokunk hátrányból fordított, és nyert tussal a döntőben.

Az első mérkőzésünkön Lemák Gábor tusvereséget szenvedett orosz ellenfelével szemben. Ugyancsak a B korcsoportban, mégpedig a 76 kg-ban Kajtán, majd Molnár József is alulmaradt. Ahogy azonban arra számítani lehetett, a magyar győzelem csak késett, de nem maradt el...
Mi több: Mátyás Gábor (B, 63 kg) okos birkózással kifejezetten bravúros győzelmet aratott az egykori vb-helyezett finn Katajisto ellen.
Szerettük volna, ha az E kategória 97 kg-os súlycsoportjában Galambos Ferenc és Fekete Zoltán vívta volna a döntőt. De a
sors másképp akarta: egymás ellen kezdtek. Remek mérkőzésen, szép küzdelemben Fekete győzött.
Mielőtt még a többiek is szőnyegre léptek volna, Mátyás máris elődöntőt vívott a kazah Zsumagolov ellen, mégpedig nagy sikerrel: a kivédekezett első menet után akcióbemutatót tartott, és magabiztosan jutott a fináléba. Később Rajos Csaba, majd Jászkai Imre is követte a nagyszerű példát.

A fináléban aztán Mátyás két szoros menetben maradt alul német ellenfelével szemben. Jászkai Imre kicsit elbambult a döntő elején, majd 0:3 után a "kenyérkereső fogásával", csapott szaltóval fektette két vállra ellenfelét. Rajos Csaba már majdnem kitolta a szőnyegről az orosz Oleg Tamescsulint, de - balszerencsésen - ő lépett ki, és azzal elment az első menet. A másodikban levitte az oroszt, és karfelszedéssel a hátára fordította.
A nap utolsó magyar mérkőzése Varga József döntője volt, észt ellenféllel, az F korcsoport 76 kg-os súlycsoportjában. A második menet után 1-1 volt az állás. A sorsdöntő két percben a magyar rohamozott, de pont nem született. Varga lett a kedvezményezett, de akció a meccs harmadik parteréből sem jött ki. Így magyar ezüstéremmel zárult a nap.

Éremszemle

Az 1. versenynap magyar érmesei

Arany: Jászkai Imre, Rajos Csaba
Ezüst: Mátyás Gábor, Márta Mihály, Varga József
Bronz: Fata József, Sipeki Károly, Fekete Zoltán, Wagner Mihály, Száraz Ferenc

A délutáni program magyar eredményei

1. mérkőzés: Schullian (német) - Szucsik Tamás 1:0 (kivédekezés), 7:0 (levitel + 3 pörgetés)
2. mérkőzés: Szucsik Tamás - Kleist (svéd) mérkőzés nélkül
3. mérkőzés: Fornebo (norvég) - Szucsik Tamás mérkőzés nélkül
4. mérkőzés: Rizvanovics (szerb) - Szucsik Tamás mérkőzés nélkül

63 kg
Negyeddöntő: Mátyás Gábor - Katajisto (finn) 2:0 (átemelés), 2:0 (kivédekezés + elutasított challenge)
Negyeddöntő: Berger (német) - Bubori Antal 6:0 (kitolás, levitel + 2 pörgetés), 1:0 (levitel)
Elődöntő: Mátyás Gábor - Zsumagolov (kazah) 1:0 (kivédekezés), 6:0 (levitel + 2 pörgetés + bebillentés)
Bronzmérkőzés: Szolovej (ukrán) -Bubori Antal 1:0, 2:0

69 kg
Selejtező: Fata József - Gyigyenko (orosz) 2:0 (pörgetés), 3:0 (levitel + pörgetés)

Tartalom

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierj&#232;t!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre